Technikai Sportok Csoport

K1 épület, II. emelet, C szárny | tf.hu/tscs

Bihariné Gábriel Emese
Ügyvivő szakértő
K1 épület, C206
+36-30-633-9142
Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

dinamikus sportlövészet, íjászat, kerékpár, sportmászás, sportlövészet

Szabó András Péter
Oktatási-kutatási referens
K1 épület, C206
+36 30 364 8344
Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

autó-motorsport, kite szörf, krikett, ultimate frisbee, vitorlázás, windszörf, wing foil

A Technikai Sportok Csoport

A Technikai Sportok Csoport 2020-as létrejötte a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetemen hiánypótló lépés volt a technikai sportok edzőképzési struktúrájában. Ez a kezdeményezés lehetőséget teremtett arra, hogy a sportágak fejlődését és népszerűségét szolgáló korszerű megoldások kerüljenek bevezetésre. 2024-től a Sportági Intézet komoly hangsúlyt fektet az újonnan bevezetett és megújuló olimpiai sportokra, versenyszámokra, hogy megfeleljen a mai elvárásoknak, igényeknek és nézőszámnak.

A technikai sportok fejlődése és az új olimpiai sportágak jelentősége

A sportágak folyamatos fejlődése és innovációja kulcsszerepet játszik a sport világában, különösen az olimpiai játékok keretein belül. A közelmúltban bevezetett szabályváltozások és új olimpiai sportágak, nem csupán a fiatalok érdeklődését célozzák meg, hanem a sportágak népszerűsítésében is új lehetőségeket teremtenek. E sportágak bevonása a versenyprogramba szoros összefüggésben áll az olimpiai játékok modernizációjával, melynek célja, hogy szélesebb közönséget vonjon be, különösen a fiatal generációk körében.

A sport, mint a szórakoztatóipar egyik legdinamikusabban fejlődő ága, folyamatosan alkalmazkodik a társadalmi igényekhez és a technológiai újításokhoz. A közvetítési jogok jelentős bevételeket generálnak, így a nézőszám növelése alapvető cél. A közösségi média és a streamingplatformok térnyerése új kihívások elé állítja a sportágakat, amelyeknek alkalmazkodniuk kell a fiatalok elvárásaihoz.

A technikai sportok fejlődése nem csupán a szórakozás szintjén hoz változásokat, hanem komoly hatással van az utánpótlásnevelésre is, illetve a változó generációs igényeknek is meg kell feleltetni.

A sportágak nemcsak a fizikai, hanem a mentális fejlődést is elősegítik, így a fiatalok számára példaértékű mintákat nyújtanak. Az új sportágak népszerűsítése hozzájárul a gyermekek aktív életmódra való ösztönzéséhez, ami elengedhetetlen a jövő egészséges generációjának biztosításához.

A sporttechnológiák fejlődése szintén jelentős tényező a sportágak modernizálásában. Az adatelemző eszközök és a sportolók teljesítményét javító technológiák nem csupán az élsportban, hanem a rekreációs szinten is elérhetők. A hobbi sportolók számára kínált lehetőségek folyamatosan bővülnek, így a sport mindenki számára elérhetővé válik.

A magyar sportgazdaság szempontjából a technikai sportok és az új olimpiai sportágak kiemelt jelentőséggel bírnak. Az üzleti szempontok mellett a sport kulturális és szociális hatása is meghatározó, így a sportágak fejlődése nem csupán gazdasági, hanem közösségi szempontból is kiemelten fontos.

Összességében elmondható, hogy a technikai sportok fejlődése és az új olimpiai sportágak integrálása nem csupán a sportágak népszerűsítését szolgálja, hanem hozzájárul a jövő sportolói és közönsége számára is egy inspirálóbb és elérhetőbb sportkultúra kialakításához. Az innováció és a modernizáció kulcsszerepet játszik abban, hogy a sport a jövő generációi számára is vonzó és elérhető maradjon

A Technikai sportok csoportmunkájába új irány az ezeknek megfelelő struktúrabővítés és az Egyetemünk következő 100 éves munkájához való profilmunka, illetve a generációs piackövetelményeknek való megfelelés továbbá az edzőképzés irányításában való, már hagyományainkhoz illő folyamatos vezető szerep.

2025. Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem
Minden jog fenntartva!