Képzés neve (angol): Humánkineziológia mesterképzési szak (Human Kinesiology)
Szakképzettség neve (angol): okleveles humánkineziológus (Human Kinesiologist)
Képzés nyelve: magyar
Képzés helye: Budapest
Képzés hossza: 4 félév
Képzés kreditszáma: 120 kredit
Képzés munkarendje: nappali és levelező
Finanszírozási formája: támogatott és önköltséges
Önköltség féléves összege: 450 000 Ft
Szakfelelős: Dr. Rácz Levente
Célmeghatározás (szakról röviden):
A szak célja humánkineziológusok képzése, akik képesek a fizikai állapot és teljesítmény korszerű vizsgálóeszközökkel és -módszerekkel történő megállapítására, illetve korszerű eszközök használatával az egészség fenntartására és helyreállításában való közreműködésre, valamint mozgásterápiai rehabilitációt, képességfejlesztést célzó teamek munkájában való részvételre, a kineziológia eszközeit és módszereit alkalmazva, továbbá az él-, utánpótlás-, és parasport, a honvédségi, karhatalmi, polgárvédelmi dolgozók, kiemelt műveleti területek speciális egységeinek tagjai részére objektív diagnosztikai támogatásra a tehetségkiválasztás és gondozás, a teljesítménymenedzsment, valamint az 1978 alkalmasság megállapítása területén. A mesterképzésben végzett humánkineziológusok a legmagasabb szintű gyakorlati és elméleti ismeretekkel rendelkeznek a fizikai képességek fejlesztésének, valamint az egyéni képességek alapján személyre szabott edzésprogramok tervezésének elveiről, módszereiről és az alkalmazott eszközökről.
Elsajátítják a mozgásterápia alkalmazásának elveit, a sportsérülések rehabilitációjának szakmai követelményeit, valamint ismerik a terápiás és prevenciós programok eszközrendszerét, módszereit.
Részletesen ismerik a fizikai teljesítmény szintjének megállapítására szolgáló korszerű vizsgáló eljárásokat, módszereket, eszközöket, illetve a terhelésélettan eszközös vizsgálatainak módszereit, valamint a fiziológiai diagnosztikai módszereket. Képesek a fizikai állapot meghatározására és célirányos fejlesztésének megtervezésére, lefolytatásra, egészségmegőrzésre, egészségfejlesztésre irányuló tevékenység végzésére, az egészségi állapot javítására irányuló módszerek egyénre szabott kidolgozására, valamint a hozzá kapcsolódó táplálkozási programok tervezésére, alkalmazására.
Idegen szaknyelvi követelmények:
Az adott évfolyamra vonatkozó képzési program szerint. A 2023-ban tanulmányaikat megkezdők részére tantárgyba épített szaknyelvi ismeretközvetítés, két féléven át:
- Kutatásmódszertan (1. félév) gyakorlati jegy
- Biometria és alkalmazott statisztika (2. félév) gyakorlati jegy
Szakmai gyakorlat követelményei:
A szakmai gyakorlat a képzési időszakhoz igazított bontásban szervezett legalább 100 óra időtartamot elérő rehabilitációs intézetekben, wellness, fitnesz és sport klubokban szervezett gyakorlat. Kreditértéke 4 kredit.
Felvételi követelmények:
A felvételi követelményekkel kapcsolatos információ itt található!
Mintatanterv
2022-ig >>>
2023-tól >>>