Projekt vezető: International Sport and Culture Association (ISCA)
Projekt partner: Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem (MTSE)
Projekt kezdete: 2021. január 1.
Projekt befejezése: 2022. november 30.
Projekt rövid leírása és célja
Soft Skills for Soft Diplomacy pilot projekt, amelynek célja olyan speciális módszerek feltárása volt, amelyek lehetővé teszik a professzionális sportolók számára, hogy olyan készségeket fejlesszenek ki, amelyek segíthetik őket a különböző diplomáciai szerepekben és kapcsolatokban való szereplésében karrierjük második szakaszában. A hivatásos sportolók és a sportegyetemek végzős hallgatóinak többsége tapasztalja a diplomáciai, nemzetközi kapcsolatok, interkulturális kihívások, protokoll- és nyelvtudás hiányát, ami ahhoz szükséges, hogy sportklubban, szövetségben vagy intézményben dolgozzon. A saját készségek, célok és lehetőségek tudatosítása projektünk révén több szinten valósult meg. Feltérképezzük, milyen speciális igényekre lehet szüksége ennek a feltörekvő sportszakember-csoportnak, és kidolgoztunk néhány platformot és ajánlást ennek a tudáshiánynak a megszüntetésére.
A résztvevők között a Magyar Sporttudományi Egyetem (MTSE) Sportdiplomáciai Programjának egykori és jelenlegi hallgatói, profi sportolók, sportági pozíciókat betöltő döntéshozók és MTSE hallgatók is helyet kaptak. A május 6-i Sportdiplomáciai Fórum emellett egy asztalitenisz tornát is integrált, amely a Ping Pong Diplomácia 50. évfordulóját ünnepelte, valamint egy online szekciót a sikeres sportdiplomata karrierhez szükséges készségekről, ahol különböző országok diplomatái és intézményi partnerek képviselői csatlakoztak a beszélgetéshez.
Érdemes hangsúlyozni ennek a projekt relevanciáját különböző szinteken:
- Ez a kezdeményezés áttörést jelentett egy nemzetközi (ISCA) erőfeszítésben, amely a sportdiplomácia támogatásának módjait vizsgálja öt alapszervezettel együtt.
- Országos viszonylatban kísérleti jelleggel egyesítette a diplomácia, a felsőoktatás, a sportmenedzsment és a sportszakma különböző nézeteit és megközelítéseit a sportdiplomata képességeivel kapcsolatban.
- Intézményi szinten az Egyetem fokozta a sportdiplomácia kutatásában tett erőfeszítéseket és hálózatát, sikeresen lépett be egy európai projektbe, és nemzetközi partnereinkkel elősegítette egy angol nyelvű sportdiplomáciai program kidolgozását.
- Csapat és egyéni szinten: sportdiplomácia öregdiákjainkat, jelenlegi hallgatóinkat és oktatóinkat összefogtuk, és létrehoztunk két rendezvényt (1 az egyetemen és egy külföldön), egy interjút és egy kérdőív sorozatot, valamint segített egy szakdolgozatot.
Partnerség:
- Nemzetközi Sport- és Kulturális Szövetség (ISCA)
- Testnevelési és Sporttudományi Egyetem (MTSE)
- Unione Italiana Sport Per tutti (UISP) APS Roma
- Dán Gimnasztikai Szövetség (DGI)
- FC Internationale Berlin 190 e.V
- ITTF Alapítvány
Honlap >>>