Doktori Iskola

Sporttudományok Doktori Iskola

  • Az Egyetemi Doktori Tanács elnöke: Dr. Tihanyi József rector emeritus, az MTA doktora
  • A Sporttudományok Doktori Iskola vezetője: Dr. Radák Zsolt egyetemi tanár, az MTA doktora

Rab Tímea
titkár
K épület, A211
+36 1 487 9296
Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Ügyfélfogadási idő

  • hétfő: zárva
  • kedd: 10.00-12.00
  • szerda: 13.00-15.30
  • csütörtök: 9.00-12.00
  • péntek: zárva

Kérjük az ügyfélfogadási idő betartását!
Ügyfélfogadási időn kívül az ügyintézés kizárólag e-mailben lehetséges (a beérkezett e-mailekre nem tudunk azonnal válaszolni, türelmüket kérjük).

Programok

  • 1. Edzés és adaptáció (programvezető: Dr. Pavlik Gábor professor emeritus)
  • 2. Testedzés, szabályozás, anyagcsere (programvezető: Dr. Radák Zsolt egyetemi tanár)
  • 3. Sport, nevelés- és társadalomtudomány (programvezető: Földesiné Dr. Szabó Gyöngyi professor emerita)
  • 4. Neveléstudomány és sportpedagógia (programvezető: Dr. Hamar Pál egyetemi tanár)

Bemutatkozás

A Sporttudományok Doktori Iskola a Testnevelési Egyetemen működik, az egyetlen sporttudomány területén működő doktori iskola hazánkban. Az iskolában folyó doktori kurzusok lefedik a sporttudomány egész területét. Természetesen az oktatók orientációját és a laboratóriumok technikai felszereltségét tükrözik a speciális kurzusok. Az iskolában a doktori képzés két természettudományi és egy társadalomtudományi program keretében zajlik, amelyek megfelelnek egyrészt a sportpedagógia, sportszociológia, sportpszichológia, sportmanagement, másrészt a sportbiológia, sportélettan, sportegészségtan, sportorvostan igényeinek. A MAB plénuma a 2004/10/IV.2. sz. határozatával a tudományági elnevezése Sporttudományok lett a Nevelés- és Sporttudományok helyett. A Doktori Tanács 2014-ben a Semmelweis Egyetemről történt leválás után alakul újjá. Tagjai a programvezetők,  törzstagok, témavezetők, valamint 1 fő DÖK képviselő.

A doktori iskola tudományágának interdiszciplináris jellege miatt mindazon infrastrukturális feltételekre szükség van, amelyek mind a természettudományokat, mind a társadalomtudományokat jellemezik. A TF alapvetően rendelkezik azokkal a feltételekkel, amelyek lehetővé teszik a doktori iskola munkáját. A Sport- és Egészségtudományi Intézet megalakítása jelentősen javította az infrastrukturális feltételeket, és így bizonyos területeken világszínvonalú kutatási feltételekkel rendelkezünk. A természettudományi témák kutatásához az alábbi laboratóriumokkal rendelkezünk: Terhelésélettani laboratórium, Sporttudományi Kutatóintézet, Biomechanika laboratórium, Pszichofiziológiai laboratórium. A hallgatók kutatásának zöme az említett laboratóriumokban folyik, de lehetőségünk van a Semmelweis Egyetem Általános Orvostudományi Kara laboratóriumainak kapacitását is kihasználni. Kiterjedt kapcsolataink révén más hazai és külföldi egyetemekkel kollaborálva igyekszünk tovább növelni az elérhető kutatási módszerek tárházát. Több külföldi témavezetője is van a doktori iskolának, ami az Erasmus program keretei között nyíló lehetőségekkel együtt a képzés minőségének a javítását célozza.

Témavezetők és témák >>>

Aktuális témakiírások (jelentkezési időszakhoz kötött) >>>

Egyebek

Ötletláda

Kedves Hallgatók! Ötletládánkat azért hoztuk létre, hogy a Doktori Iskola működésével kapcsolatos észrevételeiket, javaslataikat, ötleteiket minél kényelmesebben továbbíthassák részünkre, ezzel is elősegítve a munkákat. Az ötletláda anonim módon működik, de természetesen megadhatják a nevüket is.

Kitöltetlen vagy hibásan kitöltött!

2024. Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem
Minden jog fenntartva!