A Nemzetközi Edzőképző Tanfolyam hátteréről, rangjáról és jelentőségéről beszélgettünk Szabó Andrással, a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem Nemzetközi Kapcsolatok Igazgatóságának munkatársával.
A minap beszámoltunk róla, hogy május 30-án tartották a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem Nemzetközi Edzőképző Tanfolyamának (ICC) diplomaosztó ünnepségét, lezárva a tízhetes kurzust. A világszerte népszerű képzés hátteréről és jelentőségéről is kérdeztük Szabó Andrást, a TF Nemzetközi Kapcsolatok Igazgatóságának munkatársát.
„A Nemzetközi Olimpiai Bizottság támogatásával több mint három évtizede, egészen pontosan harminckét éve működik egyetemünkön ez a képzés, amelynek stratégiai jelentősége is van – fogalmazott Szabó András. – Világszerte mindössze négy ilyen edzőképzés zajlik, és az egyik nálunk, a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetemen, amire nagyon büszkék vagyunk.”
A tanfolyamnak két fő ága van, elméleti, illetve gyakorlati, és bizony jelentős eredménynek számít ide bekerülni, nemzetközi viszonylatban is rangja van.
„Szigorú kritériumoknak kell megfelelni a felvétel érdekében – folytatta Szabó András. – Országonként ugyanis csak egy hallgató felvételére nyílik lehetőség, a most véget ért szemeszterre ötvenkét országból volt egy-egy jelentkezőnk, és közülük is csupán tizenkettőt tudtunk kiválasztani. Hallgatóink április másodikán kezdték a programot, és tizenhárom elméleti tantárgyból kellett vizsgázniuk. A következő Nemzetközi Edzőképző Tanfolyam október másodikától december elsejéig tart majd a TF-en, s itt jegyzem meg, hogy nyolc-tíz hetes nemzetközi edzőképzéseket is indítunk, mert számos nemzetközi sportági szakszövetséggel – például vívás, kajak-kenu, cselgáncs – van szerződésünk. Sőt a Nemzetközi Kapcsolatok Igazgatósága sportdiplomáciában is törekszik nemzetközi képzés elindítására.”
Szabó Andrást természetesen a visszajelzésekről is faggattuk, s ennek kapcsán rendkívül fontos és értékes „részletet” árult el.
„Látszott az öröm és a boldogság a kurzus résztvevőin, nagyszerű hangulat jellemezte az április eleje óta tartó közös időszakot. Van egy belső levelezős csoportunk, amelyben felejthetetlen élményről, hasznos és értékes tudás-, illetve tapasztalatszerzésről írtak személyes hangvételű üzeneteket a szemeszter tagjai. E képzés egyik fő hozadéka az életre szóló kapcsolat és a baráti viszony kiépítése, többször előfordult már, hogy a nálunk végzettek később tőlünk kértek segítséget, együttműködést egy-egy terv kialakításánál. A közösség összetartó erejére jó példa Maria Portela esete is. A brazilok világhírű, olimpikon cselgáncsozója itt, a most véget ért képzés során tudta meg, hogy gyermeket vár, s megleptük őt egy TF-es babaruhával.”
- Hírek
- Büszkeségeink
- Hallgatói hírek
- Tudományos hírek
- TDK hírek
- Pályázati hírek
- TFSE hírek
- Archívum
- Eseménynaptár
Archívum
-
2024.
-
2023.
-
2022.
-
2021.
-
2020.
-
2019.
-
2018.
-
2017.
-
2016.
-
2015.
-
2014.
-
2013.
-
2012.
-
2011.
-
2010.
-
2009.
-
2008.
-
2007.
-
2006.
-
2005.
-
2004.
-
2003.
-
2002.
-
2001.