Úszólegenda, szövetségi kapitány és egyetemi rektor közös előadás-sorozatban osztotta meg tudását a Testnevelési Egyetemen rendezett konferencián – a szakemberek a sikerek összetevőit vizsgálták.
Mark Spitz nem csupán a csütörtöki M4 Sport – Az Év Sportolója Gála díjat átadó sztárvendége volt, a kilencszeres olimpiai bajnok úszófenomén pénteken a Magyar Edzők Társasága, a Testnevelési Egyetem és a Magyar Sportújságírók Szövetsége közös konferenciáján is főszerepet kapott. A siker útja címet viselő szakmai beszélgetés nyitó előadásában az amerikai sportolólegenda – aki negyvenöt éve tart a világ különböző pontjain népszerű motivációs előadásokat – magával ragadóan mesélt pályafutásáról, döntéseiről, és adott nem csak a sportban hasznosítható életvezetési tanácsokat.
Az Athén terem megtelt az előadásokra! (fotók: Vidor Gergely)
„Mindannyian keressük a sikerekhez vezető utat azzal, hogy meghallgatjuk mások történeteit, és elolvassuk eredményes emberek könyveit, de az úton személyesen kell végigmenni, megtapasztalni sikereket és kudarcokat, amelyekben egyaránt részünk lesz – hangsúlyozta előadásában Mark Spitz. – A legfontosabb kérdés, hogy milyen hamar tudunk felkelni a kudarcok után, és mit tanulunk belőlük. Az, hogy hová szeretnénk eljutni az életben, nem a szerencsén múlik – választás kérdése. Mások ugyan segíthetnek nekünk abban, hogy döntéseket hozzunk, de magunk vagyunk felelősek a döntéseinkért, amelyek meghozatalában proaktívnak kell lennünk.”
A korábbi világklasszis a sportsikerekkel kapcsolatosan kiemelte a mentális felkészülés jelentőségét; a vizualizáció, a vágyott győzelmek képzeletbeli megjelenítésének fontosságát. Hozzátette: egy eredményes sportkarrierhez egyaránt elengedhetetlen a bátorság, a hit az edző programjában és önmagunkban, valamint a felelősségvállalás.
A siker témakörét körüljáró konferencián az előadás-sorozatnak helyet adó Testnevelési Egyetem rektora, Prof. Dr. h.c. Mocsai Lajos prezentációjában az edzői személyiség és a teljesítmény kapcsolatát vizsgálta. A korábbi sikeres kézilabda-mesteredző kiemelte, egy eredményes edzőnek szakmai kompetenciára, kapcsolatteremtő-képességre, karizmára, motivációs, problémamegoldó- és döntésképességre egyaránt szükség van, menedzsertípusúnak és jó pedagógusnak, példamutató személyiségnek is kell lennie, és folyamatosan törekednie kell a megújulásra.
„Az edzői tudás önmagában már kevés, hat-nyolc tudásterületen kell képességet fejleszteni ahhoz, hogy eredményt érjen el egy szakember” – mondta a TE rektora.
Marks Spitz és Sós Csaba előadása is egyedülálló volt
Habil. Dr.Sós Csaba a magyar úszóválogatott szövetségi kapitánya, a Testnevelési Egyetem tanszékvezetője a magyar úszósikereinek hátterét világította meg. A szakember az úszósport hazai fejlődését a hetvenes évekig visszavezetve elmondta, a sportág alapfilozófiája az volt, hogy mások utánzása nem hozhat átütő sikert; egy saját rendszer felépítése és az innovatív gondolkodás alapozta meg a magyar úszás kiemelkedő eredményességét. Sós Csaba hozzáfűzte: a tradicionális tudás megőrzése, a magas színvonal
A szakmai képzés és a sportágat jellemző sok munka garanciát ad arra, hogy a magyar úszósport sikerei fenntarthatók legyenek.
forrás: nso.hu | fotó: Vidor Gergely
- Hírek
- Büszkeségeink
- Hallgatói hírek
- Tudományos hírek
- TDK hírek
- Pályázati hírek
- TFSE hírek
- Archívum
- Eseménynaptár
Archívum
-
2024.
-
2023.
-
2022.
-
2021.
-
2020.
-
2019.
-
2018.
-
2017.
-
2016.
-
2015.
-
2014.
-
2013.
-
2012.
-
2011.
-
2010.
-
2009.
-
2008.
-
2007.
-
2006.
-
2005.
-
2004.
-
2003.
-
2002.
-
2001.