Új módszer, új tudás a mindennapos testnevelésben címmel, a TÁMOP-3.1.19-15/1-2015-0001 program keretében új megvalósítási formával jelentkezett a Testnevelési Egyetem a Nemzeti Kézilabda Akadémiával (NEKA) és szakembereivel együttműködésével. Április 27-én szombaton a kézilabda egyik hazai központjában, Balatonbogláron kihelyezett képzést tartott a Testnevelési Egyetem a képzésre jelentkezők számára.
A felnőttképzésen testnevelők, tanárok, érdeklődő tanítók is részt vehettek. A képzés célja az iskolai nevelési koncepciók, helyi tantervek, pedagógiai programok olyan tartalmi elemekkel történő kitöltése a mindennapos testnevelés és a szabadidős sporttevékenységek keretében, amelyek biztosítják a gyermekek testi, lelki és szellemi egészségéhez szükséges feltételeket. A kijelölt célok között áttételesen az is szerepel, hogy a társadalom felismerje a csapatsportok fontosságát, és egyre több fiatal érezzen kedvet a sportágválasztáshoz.
A Testnevelési Egyetem kiváló tanárai mellett a NEKA mesteredzői is segítséget nyújtottak az elvárható legmagasabb minőség biztosításában. A rendezvényt Prof. Dr. Hamar Pál egyetemi tanár, az MTA doktora, a Testnevelési Egyetem oktatási rektorhelyettese, intézetigazgató nyitotta meg. Dr. Makszin Imre a foglalkozások tervezéséről, a helyi pedagógiai programok jelentőségéről és a megvalósítás tervezéséről tartott érdekfeszítő előadást.
A foglalkozások során fejleszthető kognitív, affektív, motoros képességek lehetőségeiről Kökény Tibor sportpszichológus beszélt, az átadott tudást kiegészítette a játékigény fenntartásának és kielégítésének alkalmazható lehetőségeivel.
A képességfejlesztő előkészítő játékokról és főképpen annak kézilabdázás vonatkozásairól Dr. Ökrös Csaba, a Testnevelési Egyetem Sportjáték Tanszékének vezetője, egyetemi docens, európai kézilabda mesteredző beszélt, bemutatva a hallgatóságnak az elkészült világszínvonalú oktatási segédanyagokat is.
Délután az alkalmazható előkészítő játékok teljesebb körű körüljárása valósult meg Boros Zoltán korábbi kiváló kosárlabdázó, mesteredző szakember (88-szoros válogatott, 5-szörös magyar bajnok, 2-szeres Magyar Kupa-győztes) közreműködésével.
Ezt követően korábbi és jelenlegi válogatott edzők, mesteredzők követték egymást a jelentkezett kollégák minél magasabb színvonalú felkészítése érdekében. Tanszékvezetőnket, Dr. Ökrös Csabát Hajdu János, a Nemzeti Kézilabda Akadémia sportszakmai vezetője követte, aki a különböző foglalkozási formákról beszélt, majd ifj. Kiss Szilárd, a Nemzeti Kézilabda Akadémia mesteredzője, a magyar utánpótlás-válogatottak sikeres szövetségi kapitánya az iskolai keretekben is alkalmazható versengési lehetőségeket ismertette a sportági mozgásanyag felhasználásával. A nap a témák összefoglalásával, a tapasztalatok megbeszélésével zárult Dr. Makszin Imre koordinálásával. A nagy siker nem jöhetett volna létre Kovácsné Balogh Judit oktatásszervező támogató, segítő munkája nélkül. Az új innovatív kihelyezett megvalósítás egy kooperációra épülő új lehetőséget nyitott meg az érdeklődők megelégedésére.
- Hírek
- Büszkeségeink
- Hallgatói hírek
- Tudományos hírek
- TDK hírek
- Pályázati hírek
- TFSE hírek
- Archívum
- Eseménynaptár
Archívum
-
2024.
-
2023.
-
2022.
-
2021.
-
2020.
-
2019.
-
2018.
-
2017.
-
2016.
-
2015.
-
2014.
-
2013.
-
2012.
-
2011.
-
2010.
-
2009.
-
2008.
-
2007.
-
2006.
-
2005.
-
2004.
-
2003.
-
2002.
-
2001.