Szeptembertől új lehetőséget és fejlődést kínál a Testnevelési Egyetem: Prof. Dr. Géczi Gábor vezetésével elindul a sportlétesítmény-üzemeltető szakirányú továbbképzés. Azonban nem csak az új, hanem az újrainduló, korábban már népszerű szakírányú továbbképzések miatt is érdemes ellátogatni a TE honlapjára.
A sportlétesítmény-üzemeltető szakirányú továbbképzés hiánypótoló, mert ilyen jellegű képzéssel előzőleg egyetlen felsőoktatási intézmény sem foglalkozott. Illetve…
„Három évvel ezelőtt a Milton Friedman Egyetem – korábban Zsigmond Király Egyetem – a Testnevelési Egyetemmel kötött megállapodás értelmében elindította a gazdaságtudomány területén ezt a fajta akkreditált képzést – mondta megkeresésünkre a Sportmenedzsment Tanszék vezetője. – Ott három félévből áll a képzés, és a tapasztalatokat leszűrve úgy látjuk, hogy a Testnevelési Egyetemen meg tudjuk valósítani a sportágaink igényeit messzemenőleg figyelembe vevő képzést két félévben. Nos, ezt indítjuk el szeptemberben.”
2017-ben a Dr. Szabó Tünde államtitkár, valamint a TE és a Milton Friedman Egyetem rektora a Sportlétesítmény menedzseri képzés indulásánál
Géczi Gábor hozzátette: a TE-n sportági specialitásokat figyelembe véve a képzés keretein belül szaküzemeltetési feladatokról tanúsítvány megszerzésére is van lehetőség (pályakarbantartó, jégmester, stb.), sokrétű és széles körű tudással lesznek felvértezve a hallgatók. A képzés kialakításában a honi sportági szakszövetségekkel történt egyeztetés is sokat nyomott a latban.
„A kétezres évek elején jelentek meg idehaza a létesítményt üzemeltető cégek, de a különböző sportágak igényei továbbra is nagyok, ezért is mondhatjuk, hogy hiánypótló a képzésünk – folytatta Géczi Gábor. – Olyan képzés, amelyet szeptemberben indítunk, még nem volt Magyarországon. Ennek bevezetése azért is rendkívül fontos, mert egyre égetőbb az ezzel kapcsolatos tudás megosztása, felhalmozása.”
Dr. Géczi Gábor előadás közben
A felvételi minimális feltétele a Testnevelési Egyetemen a főiskolai okleveles képesítés a sporttudományi, a gazdasági, a műszaki vagy pedagógusképzés területén.
„Tapasztalatunk szerint jelentős igény mutatkozik a sportlétesítmény-üzemeltető szakirányú továbbképzésre – hangsúlyozta Géczi Gábor. – Ami az őszi kezdést illeti, szerintem húsz és harminc fő között várható az első évfolyam létszáma, abban pedig biztos vagyok, hogy ezt a továbbképzést évente el tudja majd indítani a Testnevelési Egyetem.”
Dr. Cserny Ákos a Testnevelési Egyetem Továbbképző Központjának igazgatója megkeresésünkre elmondta, több valóban érdekesnek számító képzés is indul idén az intézményben.
"Az említett szakirányon kívül - megfelelő érdeklődés esetén - a Testnevelési Egyetem tervezi a Sportmédia, a Nemzetközi Sportkapcsolatok – Sportdiplomácia, a Gyermek és ifjúsági sportpszichológia, a Sport-specifikus dietetika, valamint a Testnevelő- és a Gyógytestnevelő mentortanár pedagógus-szakvizsgára felkészítő specialis képzéseket."
Cserny Ákos hozzátette, az elmúlt időszak után fontos megemlíteni, hogy a Testnevelési Egyetem, a szakirányú továbbképzéseinek döntő többsége esetében - ahogy a graduális képzések vonatkozásában is - biztosítani tudja távoktatási formában történő tudásátadás feltételeit.
- Hírek
- Büszkeségeink
- Hallgatói hírek
- Tudományos hírek
- TDK hírek
- Pályázati hírek
- TFSE hírek
- Archívum
- Eseménynaptár
Archívum
-
2024.
-
2023.
-
2022.
-
2021.
-
2020.
-
2019.
-
2018.
-
2017.
-
2016.
-
2015.
-
2014.
-
2013.
-
2012.
-
2011.
-
2010.
-
2009.
-
2008.
-
2007.
-
2006.
-
2005.
-
2004.
-
2003.
-
2002.
-
2001.